Przejdź do treści

Semperguard Green – zielona rewolucja

  • przez
Semperguard Green

Semperguard Green jest najnowszą rękawiczką nitrylową produkowaną przez Sempermed i pierwszą łączącą ochronę skóry i ochronę środowiska.

Zgodnie z wprowadzoną kilka lat temu zasadą zrównoważonego rozwoju, Sempermed między innymi sukcesywnie obniża negatywne oddziaływanie na środowisko. Przy produkcji najnowszej rękawiczki nitrylowej Green wdrożono nowe technologie i usprawnienia, które pozwoliły na obniżenie zużycia wody o 12%, a emisję dwutlenku węgla o 17% w stosunku do konwencjonalnej technologii produkcji.

Rękawiczka Green jest jeszcze bardziej przyjazna dla skóry, gdyż z procesu produkcji wyeliminowano chlorowanie i chemiczne akceleratory, a łatwe wkładanie zapewnia syntetyczna powłoka wewnętrzna.

Pewny chwyt zapewniają chropowate końcówki palców, a elastyczność nitrylu zapewnia wysoki komfort noszenia. Duże opakowanie upraszcza logistykę, redukuje ilość koniecznych uzupełnień w miejscu pracy i redukuje ilość odpadów opakowaniowych.

Semperguard Green dostępna jest w rozmiarach XS, S, M, L (opakowania po 200 szt) oraz XL (opakowanie 180 szt.) i może być wykorzystywana w medycynie i jako środek ochrony osobistej (PPE).